Az utóbbi cikkekben a kerékpáralkatrészek újrahasznosításainak különböző módjaira láthattunk néhány példát. Ebben a cikkben is hasonló vonalon mozgunk, leszámítva, hogy mi arra teszünk javaslatot, hogy miként tudja a kerékpáros a látszólag haszontalan mtb bicikli alkatrészt mégis újra felhasználni.
Ezzel a módszerrel nem csak környezettudatosabbak, zöldebbek maradunk, hanem a pénztárcánk is jobban fogja érezni magát, mivel a takarékosság több ezer forintos extra pénzt eredményezhet.
Cikkünk első részében a hajtómű egyes elemeivel foglalkozunk a teljesség igénye nélkül.
Meghajtás
Hátsó váltó
Ha hátsó váltónk ketté törne, rugója eltörne, vagy bármi más okból javíthatatlanná válna, ne dobjuk el. A váltógörgők mindenképpen megtarthatóak, ugyanis a nem túl drágábbak is 1-2 ezer forintba kerülnek. Ezen kívül a váltókanalat is érdemes megtartani, mivel beszerzésük viszonylag körülményes lehet.
Fogaskoszorú
Ha maga a fogsor kopott is, a kis lánctányérok közötti hézagoló gyűrűket és a legkisebb fogaskerékre illeszkedő zárógyűrűt mindenképpen érdemes lehet megtartani további felhasználásra.
Hajtókar
Ha a lánctányérok már teljesen megérettek a cserére; esetleg a teljes hajtómű kuka, a lánctányért rögzítő csavarok kincset érhetnek, egy új szett ugyanis kb. 2 ezer forinttól indul.
Utolsó kerékpár hozzászólások