Kívülről a bringázás egyszerűnek tűnik: csak nyomni kell a pedált és kész! Ehhez képest a városi ingázók 10%-a pattan nyeregbe reggelenként. Ennek az lehet az oka, hogy a belépési küszöb sokaknak túl magas lehet. De ha egyszer is megízlelted a kerékpározás szabadságát, izgalmasságát, és sportélményét, akkor nehezen fogod elképzelni a közlekedést drótszamár nélkül! A következő 4 tipp segíthet neked rendszeres bringássá válni:
1. Válassz megfelelő bringát
Sokáig Magyarországon a kerékpár egyet jelentett mountain bike-kal. Aztán az emberek rájöttek, hogy sokkal jobban lehet haladni aszfalton egy csupasz virsligumis országútival vagy egy trekkinggel. Természetesen mint minden terméknél, itt is mellé lehet nyúlni a minőség tekintetében a sok ezer kapható városi biciklinél. Érdemes átfutni a kerékpár teszteket itt.
A ruhához hasonlóan a kerékpár is méretre készül, így vásárláskor mindenképpen kérjük ki az eladó véleményét vagy használjunk internetes kerékpár méret kalkulátort!
2. Öltözz fel
Természetesen nem kell beszerezni cicanadrágot, ha kerekezni akarunk, de érdemes jó minőségű farmert viselni, mert a vékony szövetnadrágot gyorsan kikoptatja a nyereg.
Tudom, hogy sokan úgy gondolják, hogy velük nem történhet baj, mert ők vigyáznak / figyelnek / lassan haladnak, de az ördög nem alszik. Erősen javasolt egy akár olcsóbb fajta fejvédő beszerzése, mert sokat segít ha kész a baj.
3. Váljon a bringázás rendszeressé
A 3 hetes szabály itt is tökéletesen működik, azaz válassz ki 2-3 napot egy héten, amikor biztos bringával fogsz munkába menni, és legalább 3 hétig ragaszkodj ehhez a három naphoz. A 4. héten arra fogsz eszmélni, hogy természetessé válik a kerekezés! A célok kitűzése is segíthet a kerékpározás szenvedéllyé válásához: nézz ki egy teljesítménytúrát, bringautat (pl.: Velencei-tó kör), és készülj fel rá!
4. Keress bringás barátokat
Nézz szét a közösségi oldal kerékpáros csoportjaiban, hogy mikor indulnak nyitott túrák, vagy egyszerűen szólíts le messze a várostól a kerékpárúton bringás csoportokat, hogy nem lehet-e csatlakozni hozzájuk. A kerékpár olyan közös pont, ami minden kétkerekű tulajt összeköt!
Utolsó kerékpár hozzászólások